Rozpoczyna się przebudowa skoczni K-120 w Planicy

2011-07-13 ostatnia aktualizacja: 2011-07-13 11:48 źródło: skijumping.pl  fot. Tadeusz Mieczyński/skijumping.pl
Skoki narciarskie
Skocznia w Planicy

Wczoraj rozpoczęła się modernizacja 120-metrowej skoczni w Planicy. Remont obiektu stał się możliwy po tym jak w ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Sportu i Edukacji Słowenii podpisano kontrakt opiewający na sumę 6 249 956 EURO przeznaczoną na odbudowę planickiego ośrodka skoków.

Ostatnie zawody Pucharu Świata na skoczni K-120 w Planicy rozegrano w marcu 1998 roku. Zwycięstwami podzielili się wtedy Japończycy Kasai i Funaki. Ten pierwszy skokiem na 147,5 metra ustanowił rekord skoczni. Od tego czasu obiekt stopniowo popadał w ruinę.

Pierwotnie remont miał się rozpocząć już w marcu tego roku, jednak przeszkody formalne uniemożliwiły rozpoczęcie prac. Termin zakończenia modernizacji zaplanowano na styczeń 2012 roku, ale wydaje się on mocno zagrożony. Brak dużych skoczni jest sporą bolączką słoweńskich skoków. Obecnie w Słowenii tylko skocznia w Kranj może być uznana według oficjalnej nomenklatury FIS za skocznię dużą, jednak jej punkt K wynosi zaledwie 100 metrów.

W miejscowości Maribor, gdzie odbędzie się w 2013 roku Zimowa Uniwersjada, miał powstać kompleks skoczni od K-20 do K-120, jednak z uwagi na problemy finansowe inwestycja nie dojdzie do skutku, a konkursy skoków zostaną rozegrane w Kranju i Ljubnie.

Przypomnijmy, że Planica jest rywalem Zakopanego w staraniach o organizację Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2017 roku.

Wszystko o skokach narciarskich na SKIJUMPING.PL

Z ostatniej chwili

Znani sportowcy

Ostatnie filmy

Zobacz wszystkie filmy arrow

Galeria multimediów

Zobacz wszystkie fotogalerie arrow

Gorące newsy

1. Zagłębie w finale Pucharu ...
W rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski Arka Gdynia zremisowała bezbramkowo z Zagłębiem Lubin. Goście w pierwszym meczu wygrali 3:0 i to oni awansowali do finału, który zostanie rozegrany 2 maja o godzinie 18:30 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem drużyny prowadzonej przez Oresta Lenczyka, będzie Zawisza Bydgoszcz.czytaj całość
2. Zawisza w finale
3. Górnik i Lechia w ...
4. Cracovia w drugiej ósemce
5. Probierz nie pomógł
6. Zagłębie bliżej finału
7. Korona żegna się z ...
8. Żyro i Radović dają ...
9. Pogrom w Poznaniu